Strefa
Naturalnego
Zdrowia

W naszym azylu dla dorosłych koncentrujemy się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Głęboko utożsamiamy się z medycyną komplementarną, założeniami totalnej biologii, naturopatią i całościowym, holistycznym podejściem do drugiego człowieka. Zgadzamy się, że równowaga na wszystkich poziomach życia stanowi podstawę zdrowia i szczęścia. Rozumienie skąd pochodzą choroby i docieranie do ich przyczyn to nasza specjalność a głęboki relaks, rozluźnienie i odprężenie to skutek uboczny przebywania w naszej Strefie Naturalnego Zdrowia.

Naturoterapia

MOKSOWANIE to zabieg polegający na ogrzewaniu punktów akupunkturowych. Zabiegi moksowania są bezbolesne, ciepłe i bardzo przyjemne. Według medycyny chińskiej zabiegi termopunktury uśmierzają ból, działają przeciwzapalnie i znoszą uczucie zimna pobudzając narządy do prawidłowego funkcjonowania.

ŚWIECOWANIE USZU to przyjemny, relaksujący i odprężający ciepły zabieg polegający na stymulacji punktów akupunkturowych w uchu. Wskazaniami do tego zabiegu są bóle głowy, stres, nawracające anginy i zapalenia zatok, nadmiar woskowiny, katar czy szumy w uszach.

SAUNA Wizyta w naszej suchej saunie pozwoli się zrelaksować, wyeliminować skutki przemęczenia, usunąć nadmiar toksyn z organizmu i poprawić krążenie.

ANTYDEPRESYJNA ŚWIATŁOTERAPIA Stosowanie dobroczynnego dla zdrowia światła lamp antydepresyjnych dodaje energii, zwiększa koncentrację, poprawia nastrój i jakość snu. Światło jest filtrowane, pozbawione promieni UV i całkowicie bezpieczne dla skóry i oczu.

Zabiegi dobierane są indywidualnie i rekomendowane na podstawie wywiadu z Naturoterapeutą.

Ziołowe kąpiele

ZIOŁOWA KĄPIEL to klimatyczna kąpiel w kompozycji specjalnie dla Ciebie dobranych przez naszą Naturoterapeutkę ziół z aktywnymi składnikami wzmacniającymi Twoje zdrowie. Połączenie indywidualnie dla Ciebie wybranych ziół zapewni Ci detoks i relaks. Ukoi Twoje ciało, uspokoi umysł. To jednocześnie aromaterapeutyczna inhalacja, która usunie zmęczenie i stres zapewniając Ci głębokie odprężenie.

WEGAŃSKIE MLEKO to kąpiel dedykowana dla osób delikatnych, wrażliwych i tych z przeciwwskazaniami do kąpieli ziołowych. Wegańska kąpiel królowej Kleopatry zapewnia naturalny ratunek dla Twojej skóry. Jaśminowy ryż, kokos, owies i migdały dostarczą skórze cennych protein, witamin z grupy B oraz wapnia. Skóra staje się jedwabista, nawilżona, odmłodzona i ujędrniona. Aksamitna konsystencja dostarczy Ci niezwykłych doznań, przynosząc relaks i ukojenie tak dla ciała, jak i duszy.

Zabiegi dobierane są indywidualnie i rekomendowane na podstawie wywiadu z Naturoterapeutą.

Personalizowane masaże

RYTUAŁ DLA PIĘKNA I SPOKOJU to autorskie połączenie technik masażu klasycznego, łagodzącego napięcia mięśniowe, relaksacyjnego, który stymuluje układ nerwowy i drenażu limfatycznego, który usprawnia układ krążenia. Delikatnie, ale skutecznie usuwa napięcia, obniża poziom stresu i wprowadza w błogi stan pełnego relaksu.

RYTUAŁ DLA AKTYWNOŚCI to bardziej intensywny i skoncentrowany, szeroko rozumiany masaż sportowy. Dedykowany osobom aktywnym fizycznie, wykorzystywany podczas rehabilitacji, terapii manualnej tkanek miękkich oraz stawów, jak również jako wzmocnienie w procesie odnowy biologicznej. 

RYTUAŁ DLA PRZEMIANY to specjalistyczna technika masażu pobudzająca krążenie krwi i płynu limfatycznego. Skutecznie poprawia funkcjonowanie organów wewnętrznych, metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej oraz przemianę materii w organizmie. Dodatkowo, po tym zabiegu, skóra odzyskuje jędrność i staje się bardziej elastyczna. 

Zabiegi dobierane są indywidualnie i rekomendowane na podstawie wywiadu z Naturoterapeutą.

Leśne kąpiele

Leśne kąpiele to powrót do korzeni. Odkładamy telefony, zakładamy długie spodnie i ruszamy w głąb lasu! Wiele kultur na całym świecie, w tym nasza, ma bardzo bliski kontakt i głęboką relację z Matką Naturą. Drzewa to nie tylko element krajobrazu. Światowe, medyczne badania naukowe wykazują, że czas spędzony na łonie natury ma uzdrawiający wpływ na ludzki organizm. Japońskie Shinrin – yoku, technika spacerów i uważnego przebywania w leśnym środowisku służy wzmocnieniu organizmu, rekonwalescencji, profilaktyce zdrowotnej i poprawie samopoczucia. Skutecznie pomaga w leczeniu chorób i zaburzeń lękowo depresyjnych, poprawiając nie tylko parametry życiowe człowieka, ale przede wszystkim samopoczucie i nastrój. Terapia lasem u nas na wyciągnięcie ręki.

Chodź z nami do lasu i odkryj jego moc!

Zabieg polecany bez konieczności konsultacji z Naturopatą, w dowolnej ilości i bez możliwości przedawkowania! 

Chcesz poznać naszą ofertę?
Zapraszamy!