Zdrowa kuchnia

Nasza kuchnia

Nasza kuchnia to naturalne, sezonowe i w większości lokalne składniki. Gotujemy zgodnie z porami roku, a posiłki przygotowujemy z sercem i dbałością. Apetyczne aromaty, smakowite, proste przyjemności na długo zatrzymają Cię przy naszym, wielkim, wspólnym stole.

Posiłki serwujemy w następujących godzinach: 9:00 śniadanie w formie szwedzkiego stołu, 14:00 ciepły serwowany obiad, 18:00 ciepła serwowana kolacja.  W międzyczasie, przez cały czas bez limitu dostępna jest kawa, herbata, woda, soki, desery i owoce.

Zanim nas odwiedzisz koniecznie zgłoś nam swoją dietę, nietolerancje lub alergie. Menu dopasujemy do Ciebie.

azyl dla dorosłych - oaza ciszy i spokoju

Dom Życia Nekielka to Twój azyl, gdzie panuje przyjazna cisza i błogi spokój.  Tu czas płynie zdecydowanie wolniej. Właśnie tutaj odzyskasz święty spokój. Odbudujesz połączenie z Matką Naturą i wzmocnisz kontakt z przyrodą. Uspokoisz myśli, zyskasz dobre samopoczucie i nowe siły do działania. Dom Życia Nekielka to radosne miejsce, gdzie nasycisz duszę i nakarmisz ciało, a wszystko to w otoczeniu wspaniałego sosnowego lasu.

W standardzie w pokojach mamy duże podwójne łóżka – jeśli powiesz nam wcześniej, możemy przygotować je w wersji rozdzielnych, pojedynczych łóżek. Zabierz ze sobą ulubione kosmetyki – pokoje dysponują ręcznikami, suszarką i szlafrokami.

Doba rozpoczyna się o godzinie 14:00 obiadem a kończy o 11:00 po śniadaniu. Jeśli masz ochotę zostać u nas chwilę dłużej np. do obiadu lub przyjechać wcześniej np. na śniadanie – daj nam znać.

 

Dom w technologii strawbale

Dom Życia Nekielka to jeden z największych w Polsce budynków z drewna, słomy i gliny. Domy z gliny posiadają unikalne walory pro zdrowotne. Panuje w nich wyjątkowo korzystny dla człowieka mikroklimat. Takie domy są solidne, trwałe i ciepłe. Najstarsze budynki wykonane w tej technologii mają dziś już ponad 100 lat!

Gliniany dom naturalnie „oddycha”. Polecany jest szczególnie dla astmatyków i alergików, ponieważ gliniane tynki mają właściwości oczyszczające powietrze. Neutralizują mikrozanieczyszczenia, nie przylepia się do nich kurz, bo są elektrostatycznie obojętne. Są również antyseptyczne przez co hamują rozwijanie się bakterii i pleśni. Długotrwałe przebywanie w takim domu przyczynia się do zachowania dobrego zdrowia i długowieczności. Zapraszamy Cię zatem do naszego glinianego domu!

DREWNO

Drewno zostało zakonserwowane naturalnymi olejami i woskiem, przez co stało się odporne na korozję biologiczną. Z tego też powodu w Domu Życia Nekielka zawsze panuje przyjazny dla organizmu ludzkiego mikroklimat, sprzyjająca wilgotność i czyste powietrze.

SŁOMA

Słoma to naturalny budulec i ma pro-środowiskowy charakter, a pozyskanie jej do budowy domu nie wywarło żadnego negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Dzięki termoizolacyjnym właściwościom słomy nasz Dom jest bardzo ciepły. 

GLINA

Dom tego typu jest prawdziwym azylem dla alergików, ponieważ glina zapobiega naładowaniu elektrostatycznemu i ogranicza powstawanie kurzu we wnętrzach. Ponadto świetnie akumuluje ciepło oraz szybko wchłania i oddaje wilgoć.

Masz do nas pytania?
Chętnie na nie odpowiemy!